zayıflamak için evde neler yapılabilir

Zayıflamak İçin Evde Neler Yapılabilir?

Zayıflamak İçin Evde Neler Yapılabilir?

Zayıflamanın birçok yolu ve birçok püf noktası vardır. Diyetisyene giderek ya da düzenli olarak spor salonlarına giderek istediğiniz kilolara ulaşabilirsiniz. Ancak bu isteklerinizi evde de gerçekleştirebilirsiniz.

Beslenme Düzeni

Öncelikle diyetin olmazsa olmazı yeme içme düzenidir. Bilinçli beslenmek sadece diyet için değil genel olarak vücut sağlığı için önemlidir. Porsiyonlar küçültülmelidir. Evde olmanın avantajını kullanarak marketlerden hazır gıdaları kullanmak yerine ev yapımı doğal besinler tüketilmelidir. Öğünlerin yanına salata ya da akşam yemeklerinde öncelik çorbaya verilmelidir. Gün içerisinde ara öğünler arttırılarak ana öğünlerde aşırıya kaçma durumu bir nebze önlenmiş olacaktır. Ara öğünler kuru yemiş, meyve ya da salata ile desteklenebilir.

Su Tüketimi

Gün içerisinde tüketilmesi gereken  su miktarının altına düşülmemelidir. 2-3 litre su içmek ihmal edilmemelidir. Eğer yemeklerden önce bir bardak su içilirse hem yemek öncesi tokluk hissi artar hem de günlük tüketilmesi gereken su miktarı da daha kolay tüketilmiş olur.

Bol Bol Hareket

Spor salonuna gitme imkanı olmayan özellikle ev hanımları için gün içerisinde 45 dakika kadar yürüyüş yapmak iyi bir zayıflama yöntemidir. Çarşı yürünebilecek mesafede ise araç kullanmadan yürüyerek gerekli işlerinizi halledebilirsiniz. Günlük temizlik, yemek gibi rutin yapılan işler de belirli bir kalori yakmaya yardımcı olur.

Çay Saatinde Yeşil Çay

Alışkanlık haline gelen siyah çayın yerine yeşil çay içmeye başlarsanız siyah çay içenlere göre %45 kilo kaybı bakımından daha avantajlıdır. Yeşil çay hem tokluk hissi verdiği için hem de yağ yakımını hızlandırdığından dolayı diyet programlarına eklenmesi gereken püf notalarından biridir. Günlük en fazla 2-3 bardak yeşil çay tüketilmesi uygundur. Yeşil çaya destek olarak sabahları aç karnına ılık su içerek metabolizma hızını arttırmaya yardımcı olabilirsiniz. Mide hassasiyetine göre ılık su içerisine az miktar sirke de ilave edilebilir.

Yazar: Sadık Arslan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir