yıpranmış saçlar için bakım önerisi

Yıpranmış Saçlar İçin Saç Bakım Önerileri

Yıpranmış Saçlar İçin Saç Bakım Önerileri

Yıpranmış saçlar her kadın için kötü bir durumdur. Ayrıca estetik görüntü açısından da hiç iç açıcı değildir.

Özellikle saçları yıpranmış ama kestirmek istemeyen kişilerin uygulaması gereken birçok metot mevcut. Bu işlemler düzenli uygulandığın da yıpranmış saç için kesin çözüm elde edilmekte.

Eğer ki saç uçları aşırı yıpranmış ve saç uçlarında çatallaşma var ise ilk önce işe iyi bir kuaförde bakım kesimi ile başlamak gerekir. Bakım kesimi saç boyuna dokunmadan sadece çok az bir şekilde saç uçlarının alınıp saç uçlarına bakım yapmaktır. Bu kesimde kesinlikle ustura ya da makas haricinde herhangi bir saç kesme aleti kullanılmaz. Saç uçlarına bu bakım yapıldıktan sonra diğer işlemlere geçilir. Güzellik adına uzun yıllardır bu yöntem uygulanmakta.

Yıpranmış Saçlar İçin

Yılan yağı, badem yağı ve susam yağı karışımından elde edilen karışım saçlara uygulanır. Bu uygulama saçların yüzeyindeki kırılma ve açıklık olan bölümleri doldurur. Yıpranmış saç yüzeylerini onarır. Saçların daha güzel ve daha yumuşak bir hal almasını sağlar. Bu uygulama için

-Yılan yağı  (yarım çay bardağı)
-Badem yağı (yarım çay bardağı)
-Susam yağı (yarım çay bardağı)

Bu karışım uygun bir şişede karıştırılıp saçın her bölgesine özellikle de yıpranmış bölgelere masaj yaparak yedirilir. Saçlara bir havlu sıkıca sarılarak en az bir saat bekletilir. Ne kadar uzun süre saçta kalırsa o kadar faydası görülür. Daha sonra saçlar yıkanır ve fön makinesinin düşük devrinde hafifçe kurutulur. Bu uygulama en az haftada bir kez tekrar edilir. Saçlardaki bu yıpranmalardan en kısa zamanda kurtulmak için bu karışımdan günlük olarak az miktarda avuç içerisine dökülerek saçların yıpranmış bölümlerine sürülüp saç doğal haline bırakılır. Bu işlemler düzenli tekrar edildiği halde saçlar yaklaşık bir ay içerisinde yıpranmış görüntüden tamamen kurtulur.

Yazar: Sadık Arslan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir