tatile gidilecek yerler

Tatile Gidilecek Yerler

Tatile Gidilecek Yerler

Tatil mevsimi gelmeye başladığında pek çok kişi tatil için seçim yapmakta zorlanır. Fakat ülkemizde keşfedilmeyi bekleyen ve mutlaka görmeniz gereken belki de yüzlerce belde bulunuyor. Bunlardan biri de mutlaka size uygun bir seçenek olacaktır.

Şirin Tatil Beldesi Ayvalık

Ülkemizde mutlaka görülmesi gerekenler listesinin başında bulunan Ayvalık mükemmel denizi ve havası ile ziyaretçilerini adeta büyüler. Belde de Şeytan sofrası, Cunda adası, Aşıklar tepesi ve Selina Manastırı mutlaka ziyaret edilmelidir. Ayrıca eski Rum evleri ile dar sokaklarında gezerken tarihe de eşlik ettiğinizi fark edeceksiniz. Denizi de mükemmel olan Ayvalık özellikle sarımsaklı plajı popülerdir.

ayvalık

Muğla’da Keşfedilmemiş Bir Cennet: Akyaka

Muğla denince tatil için pek çok kişinin aklına Bodrum gelse de Bodrumun kalabalığından kaçmak isteyenler için Akyaka mükemmel bir tatil alternatifidir. Sessiz ve doğanın içinde bir tatil isteyenler için ideal olan bu beldede özellikle Azmak nehri görenleri büyüleyecek güzelliktedir.

akyaka

El Değmemiş Bir Huzur: Erfelek 

Sinop tatil yerleri listesinde belki de çok fazla görülmese de Erfelek Şelaleleri ile görenleri kendine bağlayan bir yerdir. Tatlıca şelaleleri olarak da bilinen bu bölge Tatlıca köyünde bulunuyor. Doğa içinde saklı bir cennet olan şelaleler 1997 yılında yapımı başlatılan baraj sayesinde keşfedilmiştir. Üst üste devam eden 28 farklı şelale oluşu burayı diğerlerinden farklı kılan en büyük özelliktir.

erfetek

Deniz Tatili için Sakin Bir Seçenek: Bozcaada

Deniz tatilinden vazgeçemeyenler için en güzel tatil yerleri arasında Bozcaada bulunuyor. Ayazma plajı oldukça popülerdir. Ayrıca yaz aylarında birçok yere nazaran suları daha serin olduğu için bilenlerin genellikle tercih ettiği tatil beldelerinden biridir.

bozcaada

İzmir’den Vazgeçemem Diyenlere: Alaçatı

Tatil denince aklı her seferinde İzmir’e gidenler için Alaçatı mükemmel bir tercih olacaktır. Son yıllarda tatilcilerin en gözde tatil beldeleri arasına giren Alaçatı denizi ve rüzgarı ile de sörfçülerin uğrak mekanı haline geldi. Denizinin yanı sıra gece hatayı ile de ilgi görmektedir. Ayrıca leziz Ege mutfağı da beldenin başka bir artısıdır. Rengarenk sokakları ve tarihi taş evleri ile eşsiz bir güzellik sunan beldede bulunan yel değirmeninde gün batımını mutlaka izleyin.

alaçatı

Yazar: Sadık Arslan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir