seo fiyatları

Seo Çalışmalarında Fiyatlar Nasıldır?

Seo Çalışmalarında Fiyatlar Nasıldır?

SEO Nedir?

‘’Search Engine Optimization’’ yani SEO  web sitelerinin arama motorlarında ilk sıralarda çıkması ihtimalini artıran bir dizi web sitesi düzenlemelerinin kısaltılmış ifadesidir.
Web sitelerinde yapılan teknik iyileştirmeler ile bu sitelerin arama motorlarında ön sıralarda çıkması ve dolayısıyla günlük tıklanma sıklığı da artırılmış olmaktadır.

SEO Çalışmaları Nelerdir?

SEO çalışmaları kapsamında SEO Uzmanları müşterilerine farklı hizmetler sunmaktadır. Web sitesinin 80 farklı kriter baza alınarak sitenin SEO durumunun belirlenmesi çalışmalarını içeren, Site İçi SEO Analizi hizmet ve ürünlerin özelliğini anlatan etkili yazıların yazılmasını içeren, Sektörel Tanıtım Yazılarını sitenizde bulunabilecek zararlı linklerin tespiti ve diğer rakip firmalardan gelebilecek anti SEO saldırıların tespitini içeren, Zararlı Link Tespiti uygulamaları genel SEO hizmetlerinden bazılarıdır.

SEO Çalışmalarında Fiyatlar Nasıldır?

SEO çalışmalarının çeşitliliği ve bu alanda rekabetin giderek artması nedeniyle SEO çalışmalarının fiyatları giderek artmakta ve farklı uzmanlar tarafından farklı fiyatlar verilmektedir. Bu durum ise müşterileri güvensizliğe itmektedir. Genel olarak baktığımızda; Teslim süresi, Ödeme şekli, Web sitesinin güncel sıralaması, Web sitesi için istenilen hedef konum,  Sitenin WordPress altyapısına sahip olup olmaması SEO Çalışma fiyatlarını etkilemektedir. Ayrıca, SEO fiyatlarını etkileyen önemli bir kriterde çalışma şeklidir. SEO çalışmasının bir şahıs üzerinden mi yoksa ekip üzerinden mi gerçekleştirildiği SEO fiyatını etkilemektedir. Ekip çalışması her ne kadar fiyatın artmasına neden olsa da ekip çalışması ile kalitenin artırılması da fiyat değerlendirilmesinde göz önüne alınmalıdır.

SEO Fiyatları

Seo çalışmalarında yukarıda belirttiğimiz alt çalışmalardan birden fazla alınarak farklı gruplar oluşturulmakta ve paket fiyatlar belirlenmektedir. Fiyatlar 1400-5000 TL arasında değişmektedir.

1400 TL olan bir SEO Çalışma Paketine, ‘’Sektörel Anlaşma Sınırı’’, ‘’ Yerel SEO Desteği’’ ve ‘’UX (User Experience)’’ alt çalışmalar eklenerek paket fiyatı 1600TL’ye çıkmaktadır.

Yazar: Sadık Arslan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir