koton elbise modelleri

Koton Elbise Modelleri

Koton Elbise Modelleri

Bu sezon yeni moda elbiselerde kotonun elbiseleri dikkat çekiyor. Koton mağazasının elbise modellerine bakıldığında kadife, tül kumaş ve kare, çiçek, dantel işlemeler dikkat çekiyor.

Elbiselerin uzunlukları istenilen ölçülerde yapılmış. Her renk elbise tasarlandığından her türde zevke göre elbise seçilebilir. Ekonomik yönden de elbiseler oldukça ucuz görünüyor. En pahalı elbiseler 120 ile 180 TL arasında değişiyor.

Diğer sezonlara bakılınca, bu sezonu diğer sezonlardan ayıran modeller arasında kadife elbiseler dikkat çekiyor. Koyu renklerin üzerine işlenmiş çiçek desenleri bu kadife elbiseler ile çok şık duruyor.

Koton, günlük elbiseleri günlükten çıkararak gece şıklığına doğru bir çizgi çizmiş. Bu durum elbiselerin kullanışlılığını arttırmış. Bu elbiselerin yanında bir de yün elbiseler dikkat çekiyor. Boğazlı kazak tarzıyla çok şık günlük elbiseler tasarlanmış. Bu elbiselerin altına yine kotona ait olan şık botlarla ya da çizmelerle tamamlanabilir.

Gece Elbiseleri

Gece elbiseleri içinde şık alternatifler sunulmuş. Geçen sezondan farklı olarak pul detayları kullanılmış. Siyah pul detaylı gece elbisesinin kollarında kürk detaylarıyla çok şık elbiseler tasarlanmış.

Bu sezonun modası olan kürk kotonda çok fazla kullanılmış. Diğer markalarda kürk detayları kazaklarda kullanılırken koton elbise de kullanarak modaya farklı bir tarz getirmiş.

Koton, balon omuzlara da bu sene çok fazla yer vermiş. Balon omuz gece elbiselerinde ve günlük elbiselerde hemen hemen hepsinde kullanılmış. Bu durum elbiselerin güzelliğine başka bir renk katmış.

Koton, bu sene straplez elbise üzerinde durmamış. Yaz sezonunda straplez elbise kotonun vazgeçilmezleri arasında olurken kış sezonu için bu tarzdan biraz uzaklaşmış. Straplez elbise yerine tek omuz elbiseyi tercih etmiş. Tek omuz olarak tasarımı bitirmemiş, pul detaylarını kullanırken balon omuzu da katarak modelde yine farklı bir tarz yaratmış.

Kotonun Kare Desen Modası

Kotonun kare desenli elbiselerine baktığımızda tek renkle kalmadığını görüyoruz. Koton kare desenlere elbisenin renginden farklı bir renkle karıştırmak yerine kemer detayı yaparak aynı kare deseninde farklı bir renkten kemer oluşturmuş. Bu tarz elbiseye farklı bir moda stili oluşturmuş.

Kotonun kare desenli elbisesine tekrar baktığımızda siyah boğazlı kazağa dikilmiş ip askılı deseni ve rengiyle kolej eteklerine benzeyen elbise ile yine koton modasına moda katmış.

Desen ve Renk Karışımı

Koton, bu sene desen renk ve model karışımı yaparak farklı bir tarzla gece kıyafeti sunmuş. Boğazdan başlayan üst tarafı tül elbisenin içi kadife straplez elbisenin üzerine bileğe kadar devam eden dantel işlemeli ve dantel işlemenin üzerine eklenen renkli çiçek nakışlarıyla şık bir elbisesini raflarında sergilemiş. Bu elbisenin diğer elbiselerden farkı bir tek karışımı değil. Bu elbisenin koton elbiselerinden farklı yanı, diğer elbiselerinden biraz daha pahalı olmasıdır.

Koton’un yine farklı bir başka modelinden bahsedersek herkesin evinde olan yaka detaylı depresyon kazaklarının benzerini elbise olarak satışa sunmasıdır. Evde rahat olmak için giyilen kazakların şık bir şekilde sokaklara taşınması, farklı bir tarz yaratmış.

Koton, balon etek ve balon omuzlu elbiselere kare desen ekleyerek olmayan bir stil oluşturmuş, bununla diğer markalara örnek olmuş.
Siyah ve Kırmızı renklerin birlikte kullanılması elbiseleri daha güzelleştirmiş.

Koton, desen, renk, kumaş, pul ve nakış karışımı yaparak müşterilerine farklı bir stil oluşturmuş. Elbise modellerinde bu kadar karışım sunan koton, diğer modelleri ile müşterilerini sevindireceğe benziyor.

Koton Elbise Modelleri Fotoğraf Galerisi

Yazar: Sadık Arslan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir