koç burcu erkeğinin özellikleri

Koç Burcu Erkeğinin Özellikleri

Koç Burcu Erkeğinin Özellikleri Nelerdir?

21 Mart ile 20 Nisan tarihleri arasında doğan koç burcu erkekleri astroloji gruplarından Ateş grubuna mensupturlar. Genellikle liderlik vasfı taşıyan bu burcun üyeleri aynı zamanda burçlar arasında en aceleci ve hızlı olmaları ile bilinirler.

Koç Burcu Erkeğinin Fiziksel Özellikleri

Fiziksel olarak dikkat çekici bir görünüme sahip olan koç burcu erkeklerinin özellikle yüz hatları ile öne çıktıklarını söylemek yanlış olmaz. Genellikle küçük gözler ve uzun ince burunla karakterize olan koç erkeklerinin ağızları da genellikle küçüktür fakat belirgindir. Çıkık çene yapıları ve gün ışığında kızıla bakan parlak saçlarıyla koç burcu erkekler kendilerine has bir albeniye sahiptirler. Öne eğik bir biçimde yürüyen koç burcu erkekleri bu alışkanlıkları sebebiyle ilerleyen yaşlarında sırt problemleri ile karşı karşıya kalabilirler. Bu burcun erkekleri kaslı bir vücuda sahip olmakla birlikte boyları ortalama uzunluktadır. Daima şık giyinen ve takım elbise giymekten hoşlanan koç burcu erkekleri genellikle zengin bir gardıroba sahip olurlar. Kıyafet seçimlerindeki en belirgin özellik ise marka kıyafet takıntılarıdır. Marka olmayan kıyafetleri
giymeleri neredeyse imkansızdır.

Koç Burcu Erkeğinin Genel Özellikleri

Koç burcuna mensup erkeklerin en belirgin özellikleri aşırı miktardaki öz güvenleridir. Kendilerine olan güvenlerinin normal sınırların dışına çıkması, koç burcu erkeklerine her şeyi kendilerinin bildiğini ve en doğru fikirlere kendilerinin sahip olduğunu düşündürür. Yöneticilik ve liderlik içgüdüleri oldukça ön planda olan bu erkekler bu özelliklerini iş hayatlarına ve kariyer seçimlerine de yansıtırlar. Otoritelerini her alanda kullanabilmek isterler. Koç burcu erkeği enerjik yapılıdır ve daima hareket halindedir. Ayrıca dik başlılıklarıyla da ünlü olan koç burcu erkekleri oldukça inatçıdırlar ve onları kararlarından döndürmek ya da düşüncelerini farklı yönlere çekmek son derece zordur. Bu da onların en zor özellikleridir. Ayrıca hatasını kabul etmekten de sonuna kadar kaçan bu erkeklere hatalı olduklarını söylemek nefret ettikleri bir durum olduğu gibi bunu kendilerine kabul ettirmek de imkansızdır. Koç burcu erkekleri aşırı derecede meraklı bir yapıya sahiptirler. Her şeyi didik didik eden, sorgulayan ve araştıran yapıları bazen karşısındakileri bıktırsa da o bunlara aldırmaz ve merakını giderene dek araştırmaya devam eder. Özgürlüğüne aşırı derecede düşkün olan koç burcu erkeği kısıtlanmaktan son derece nefret eder. Yaratılışı gereği koç erkeği ilişkilerinde daima ipleri elinde tutan taraf olmalıdır. Üzülmekten ve kalbinin kırılmasından hiç haz etmeyen koç burcu erkeği kalbi kırıldığında aşırı derecede sert tepkiler verebilir.

Koç Burcu Erkeğinin İyi Anlaştığı Burçlar 

Aslan ve yay burcundaki kişilerle oldukça iyi anlaşan yay burcu erkekleri kova, balık ve ikizler burçlarıyla da nispeten iyi anlaşır. Terazi, oğlak ve yengeç burçlarıyla ise yıldızı kolay kolay barışmaz.  Başak ve akrep burçlarına karşı ise nötr denebilir.

Yazar: Sadık Arslan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir