siyah noktalar için maskesi

Karbonatlı Siyah Nokta Giderici Maske

Karbonatlı Siyah Nokta Giderici Maske

Karbonat her derde deva olduğu gibi siyah nokta giderici olarak da kullanılır, siyah noktaları yok etmekte oldukça faydalı bir yöntemdir. Karbonat yüzyıllardır güzellik adına yapılan birçok uygulamada kullanılmakta. Artık birçok kişi karbonatın cilt üzerindeki faydalarını bilmektedir.

Karbonatın Ciltteki Siyah Noktalar İçin Kullanımı

Karbonat siyah noktalar üzerinde maske olarak kullanılır. Karbonatı siyah nokta giderici maske olarak kullanmanın birkaç çeşidi vardır. Siyah noktalar üzerinde çok etkili olan bu maskeler aynı zamanda karbonatın büzücü gücü ile yeniden oluşumunu da engeller.

Yoğurt ve Karbonat Maskesi

Yoğurdun en sert yerinden bir kaşık bir kâseye alınır. Üzerine bir çay kaşığı karbonat eklenir. Karışım homojen bir hal alana kadar karıştırılır. Yüzün özellikle siyah nokta bulunan bölgelerine uygulandıktan sonra tamamına yayılır. Bu maske sadece siyah nokta giderici olarak değil, cilt güzelliği için de kullanılır. Uygulanan bu maske ciltte yarım saat bekletilir. Daha sonra ılık su ve cilde uygun bir temizleyici ile temizlenir. Bu maske siyah noktaların oluşturmuş olduğu kirleri karbonatın kabartma etkisinden de yararlanarak kabartıp siyah noktanın yerinden temizlenmesini sağlar. Ayrıca yoğurt da bu işlem için ve cilt için oldukça faydalıdır.

Su ve Karbonat Maskesi

Bir diğer kullanım şekli ise yoğurt yerine su kullanılabilir. Karbonat ve su karışımına homojen bir kıvam verilir. Bu karışım cilde uygulanır. Yarım saat bekletilir. Yine uygun bir temizleyici ile temizlenir üzerine uygun tonik ve nemlendirici uygulanır. Bu işlemler her hafta siyah noktalar tamamen yok olana kadar devam edilir. Burada dikkat edilmesi gereken karbonat ciltte soyucu bir etkiye sahiptir. Yoğurtla birlikte kullanıldığında her ne kadar nemlendirme tam olsa da, özellikle yaz aylarında güneş kremi kesinlikle ihmal edilmemeli. Her dört saatte bir cilde uygulanmalıdır.

Yazar: Sadık Arslan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir