bir haftada kilo nasıl verilir

Haftada Zorlanmadan 3 Kilo Verin

Haftada Zorlanmadan 3 Kilo Verin

Haftada zorlanmadan 3 kilo verin deseler çoğu insan bunun mümkün olmadığını düşünür. Şöyle bir şey vardır bir insan diyelim o kadar zayıfladı bu sağlığa ne kadar uygun? Diyetisyenler bunu ne kadar uygun buluyor?

Diyetisyenler 7 günde en fazla yarım kg kaybını öneriyor. Eğer kişi obeziteye acil durum varsa 1 kgyi öneriyor. Bu nedenle zayıflamadan önce bunları göz önünde bulundurmakta fayda var.

Bu iş nasıl olur?

Bu soruyu çoğu insan merak eder bazı insanlar bilse bile uygulayamaz. Aslında diyet yapmadan da zayıflamak mümkündür. Sıklıkla su içip günde 1 saat yürüyüş yapmak bile son derece faydalı olacaktır. Günümüzde şişmanlığın ana nedenleri hareketsizlik, hazır gıda tüketimi gibi faktörlerdir. Bunun önüne geçmenin basit yollarından biride paketli gıdalardan uzak durmaktır.

Kalori yakmanın yolları nelerdir?

Kalori yakmanın birçok yolu vardır. En basitinden yürüyüş yorucu olmayan kalori yakma yöntemidir. 1 saat yürüyerek 250 den fazla kalori yakmanız mümkündür. Bunun dışında haftada 3 gün evde olsa bile egzersiz yapılabilir.

Egzersiz olarak squat bacakları sıkılaştırır. Plank karın ve kol sıkılaştırır. Bu egzersizlerle ilgili uygulamalar mevcuttur. Spor hayata katıldığı zaman daha zinde daha enerjik daha mutlu pozitif yaşamınız olur. Spor hastalıklara karşı adeta merhem gibi faydalıdır.

Ne yazık ki teknolojinin artmasıyla hareketler kısıtlandı insanlar artık alışverişi bile internetten yapar oldu. Buda şişmanlamayı daha da arttırdı. Evden işe giderken araba kullanmak yerine yürüyerek gitmek tercih edilebilir. Böylece hem tasarruf yapılmış olur hem kalori yakılmış olur. Unutulmamalıdır ki vücudumuz bize emanettir onu iyi bakılmalıdır. Su içmenin vücudumuzu beslediği gibi harekette vücudumuzu yorgunluktan uzaklaştırır. Hareketsiz kaldığımızda dinlenmiş değil aksine yorgun bi hale gelmiş oluruz.

Yazar: Sadık Arslan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir