evde saç boyama

Evde Saç Boyama

Evde Saç Boyama

Eğer saç renginiz düz renkler ise evde saç boyamak zor bir uğraş olmayacaktır. Dışarıdan satın aldığımız kutu boyalarla istediğimiz sonucu elde etmek kolay. Fakat saç yoğunluğumuza göre boyanın miktarını ayarlamak önemli bunun içinde bir kaç ipucu verilebilir.

Öncelikle saçınız orta uzunlukta ve orta yoğunlukta ise; iki tüp boya sizin saçınıza yeterli olacaktır. Zaten saç tüpleri solisyonları ile birlikte satıldığı için sadece iki tüp satın almanız gerekmektedir. Bütün malzemeleri bir plastik kapta karıştırdıktan sonra, ihtiyacımız olan boya fırçasıyla uygulama yapacağız. Eldivenlerimizi giyip boya için uygun bir ortamdaysak saçlarımızı ortadan ikiye ayırıp öncelikle diplerden başlıyoruz. Ön tarafları gözümüzle görerek yapabilirken saçımızın arkalarını göz kararı boya sürüp parmak uçlarımız ile masaj yaparak saç diplerimize uyguluyoruz. Daha sonra saç uçlarına aynı şekilde uygulayıp geniş uçlu bir tarakla tarama yapabiliriz. Bu işlemi yapmamızın nedeni ise boyanın saçımızın her alanına eşit miktarda dağılması. Evde saç boyama işlemi düz renkli işlemler için kolay bir uygulama.

Saç açma işlemi evde nasıl yapılır?

En riski uygulamalardan biri olan saç açma işlemini evde yapmak mümkün tabi ufak farklarla. Saç açıcının oranını evde ayarlayabilmemiz mümkün olmayacağı için ombre setleri ile saçımızı açabiliriz. Ombre setleri standart saç oranlarına göre üretilmiş olduğundan pakette yazılan her detaya önem verip aynı şekilde uygulamak gerekir. Öncelikle bütün malzemeler şişe içerisinde karıştırılıp ombre tarağında biraz biraz koyup saçımızı tarıyoruz. Tamamını açmak istiyorsak saçımızın her bölgesine malzememizi sürüp kalın uçlu tarakla tarıyoruz. Tarama işlemi yaparken saçımızın ne kadar açılıp açılmadığını kontrol ediyoruz. Bu işlem saçınızı 0-1 tonuna kadar açmasa da koyu renkli saçlar için boya uygulanabilir koyu renk kırma dediğimiz noktaya kadar açabilir.

Evde saç boyama işlemleri zor olmasa da yapacağımız uygulamaya göre farklı uygulama yöntemleri sunmaktadır. Bu yöntemleri adım adım takip ederek saçımızı yıpratmadan ve yakmadan saçlarımızın rengini değiştirmek mümkün.

Yazar: Sadık Arslan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir