diş ipinin yararları

Diş İpinin Yararları

Diş İpinin Yararları

İnsan vücudu narin bir yapıya sahip olabilmektedir. Siz dikkat etmezseniz ve gerekli önlemleri almazsanız, istemediğiniz sorunlarla baş başa kalmak durumunda kalırsınız. Yüz bölgesinde dikkat çekici olan dişlerdir. Hatta çoğu insan diş yapısı, diş temizliği iyi olmayan kişilerle bir gelecek kurmaktan vazgeçiyor. Bu nedenle benim dişlerim böyle, yapacak bir şeyim yok, ırsi bir yapıya sahip gibi kaçamak cümleler kurmaktan vazgeçmeniz gerekiyor. Erken önlem alınırsa dişinizi, diş etinizi, diş çürüklerinizi kontrol altına alabilirsiniz. Gülmekten bu sayede hiç bir zaman çekinmezsiniz. Sağlıklı bir gülüş sizi ve çevrenizdekileri oldukça mutlu edecektir.

Diş İpinin Yararları

Dişleriniz, sizi özel hissettiren bir yapıdır. Dişleriniz, diş etiniz vb. ne kadar sağlıklı olursa siz de o derece iyi hissedersiniz. Ağız kokunuz varsa girdiğiniz bir ortamda rahatlıkla konuşamazsınız, gülemezsiniz, insanlarla yakın temaslardan kaçınırsınız. Ağız kokusunun birçok nedeni olsa da siz öncelikle ağız bakımınızı düzenli ve iyi bir şekilde yaptığınızdan emin olmalısınız. Günde iki defa (sabah ve gece yatmadan önce) dişlerinizi fırçalamanız gerekiyor. Bu fırçalama işlemini mutlaka en az iki dakika olmak şartıyla yapmanız gerekiyor. Dişlerinizin ve çevresininim iyi bir şekilde temizlenmesi için bu süreye dikkat etmelisiniz. Diş fırçalama işlemi oldukça yarar sağlasa da, yüzde yüzlük bir temizle işlemini sağlamış olmazsınız. Bu konuda devreye diş ipi giriyor. Diş aralarında kalan yemek artıkları ağız kokusuna sebep olabiliyor ve diş ipi sayesinde bu kalıntılardan kurtulmuş oluyorsunuz. Ağızda oluşan bakteriler diş fırçalama işlemi sonrası geçmez ve daha çok çoğalarak dişinizde kalıcı hasarlar bırakabilir. Diş ipi kullanarak bu bakteriyellerden kurtularak olası rahatsızlıklardan kendinizi kurtarmış olursunuz.

Diş İpi Kullanımı

Diş ipini eczanelerden temin edebilirsiniz. Bütçenize oldukça uygun oluşuyla size kullanım kolaylığı da sağlamış oluyor. İki işaret parmağınıza doladığınız diş ipini diş aralarını temizleyerek kullanın. Her gün mutlaka bu işlemi gerçekleştirin.

Yazar: Sadık Arslan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir