diş beyazlatma nasıl yapılır

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır

Diş Beyazlatma Neden Yapılır?

İnsanlar kimi zaman bembeyaz dişler ile kimi zaman ise daha sarımsı ve mat dişler ile doğabilirler. Beyaz bir diş yapısı ile doğan kişilerde uzun yıllarca boyunca gıdalar, sigara, çay, kahve ve alkol gibi maddelerden dolayı diş beyazlığı kaybolabilmektedir. Bu nedenlerden dolayı beyazlığını kaybeden dişlerde veya doğuştan beyaz olmayan dişlerde beyazlatma işlemi kullanılarak daha sağlıklı ve temiz görünen dişler elde edilmesi mümkündür. Bu işlemin yapılması için evlerde doğal yöntemler kullanılabildiği gibi tıbbi kuruluşlarda diş hekimleri tarafından uygulanan profesyonel yöntemler de kullanılabilmektedir.

Tıbbi Yöntemler İle Diş Beyazlatılması

Dişlerde doğuştan veya sonradan oluşan renk kayıplarında beyazlatma işlemleri tıbbi kuruluşlarda veya özel doktor muayenehanelerinde yapılabilen bir işlemdir. Sağlık kuruluşlarında diş beyazlatma nasıl yapılır sorusuna verilecek cevap; iki aşamada yapılır, olacaktır. İşlem kapsamında birinci aşamada hekim tarafından dış katmanlardaki ve diş minesinin yüzeyi altında bulunan lekelerin çıkarılması bulunur. Bu aşamada kademeli olarak kimyasal ve fiziksel yöntemlerle kirler aşındırılır ve beyaz dişler ortaya çıkarılır. Temizleme işlemi yapıldıktan sonra ikinci aşamada ise dişlerde tekrardan renk kayıpları oluşmaması için koruma işlemi bulunur. Bunun için hastalar dişlerine ve beslenme düzenlerine dikkat ederek dişlerini fırçalamaya özen göstermelidir.

Evlerde Kolay Ve Doğal Diş Beyazlatma İşlemi

Diş beyazlatma işlemleri için doktor ücretleri noktasında yeterli bütçelere sahip olmayan kişiler tarafından evlerde de doğal ve kolay bir şekilde diş beyazlatılabilir. Bunun için iki adet küçük malzeme gerekir. Öncelikle karbonat bir kaba alınır ve üstüne limon damlaları damlatılır. Kabaran karbonatın köpürmesi bitene kadar karıştırılmalıdır. Daha sonra bu karışım parmaklar yardımıyla dişlere azami 3 dakika uygulanır ve sonra ağız çalkalanır. Birkaç gün içinde dişlerde beyazlama başlayacaktır.

Yazar: Sadık Arslan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir