bebek odası dekorasyon fikirleri

Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

Klasik Tarzda Bebek Odası Nasıl Yapılır?

Bebek odaları yapılırken ilk olarak hangi tarzda odayı yapacak olduğunuza karar vermelisiniz. Klasik tarz da bir bebek odası yapmak istiyorsanız ilk olarak yapmanız gereken mobilyaya karar vermenizdir. Klasik modelde istediğiniz mobilyayı ikinci el satan dükkânlarda da mevcuttur. Mobilyanız ahşaptan olabilir ya da pirinç aksamlı olması klasik tarz için uygundur. Dolap seçerken eskitme özelliğine sahip dolapları tercih etmeniz dekorasyon bütünlüğünüzü sağlayacaktır.

Klasik tarzda yapılan bebek odalarında aksesuarlar da çok önemlidir. Bebeğinizin oynaması için oyuncakları kendiniz evde yapabilir bunu da oda da kullanılabilir. Halı ve perdelerinizi seçtiğiniz zaman klasik tarzı yansıtabilmek için eski parçalar kullanılabilir.

Son olarak klasik tarza seçilen mobilya ve aksesuarların renk durumlarına göre duvar kağıdı veya duvar rengi seçilmelidir. Klasik tarzda hazırlanan bebek odaları için genel olarak hafif, açık tonlar kullanılması önerilir.

Zarif Bebek Odası Nasıl Yapılır?

Zarif bir bebek odası için ilk yapmanız gereken renklerine karar vermelisiniz. Zarif bebek odası için pastel renkleri kullanmanız tavsiye edilir. Ya da beyaz, pudra gibi aynı rengin farklı tonlarını kullanarak bebek odasında bir gölgelendirme yakalanabilir. Ardından bebek odası için mobilya seçimi yapılmalıdır. Mobilyalarınızı seçerken sade ve renksiz tercih edebilirsiniz. Çünkü bebeğiniz büyüdüğü, çocuk olduğu zamanda böylelikle aynı mobilyaları kullanarak bebek odasını, çocuk odasına dönüştürebilir. Ayrıca zarif bir bebek odasında aydınlatmalar çok önemlidir. Hem odanın havasını değiştirir hem de bebeğiniz uyumak istediği zaman hafif, oyun oynamak istediği zaman daha aydınlık olacak şekilde ayarlanabilir olması önerilir. Bunlara örnek olarak abajur, sarkıt lambalar ile de desteklenebilir.

Zarif bir bebek odası yapmak için püf noktalardan biride aksesuar kullanımıdır. Zarif  bebek odası olmak için sade renkler kullanıldığı gibi, aksesuarlarında sade renklerde kullanılması önerilir. Böylece odanın dekorasyon bütünlüğünü sağlamış olursunuz.

Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Galerisi

Yazar: Sadık Arslan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir